Радио Милева

Пејачката Сани со необична роденденска честитка до сопругот: „Само некој со јаки нерви може да ме издржи!“

Пејачката Сани со необична роденденска честитка до сопругот: „Само некој со јаки нерви може да ме издржи!“
фото:сани гроздановска/инсатргам

Да се биде реален и самокритичен на својот карактер, е доблест, но за оние кои тоа можат вистински да го прифатат и разберат. Не баш секој ги признава своите маани, но фолк пејачката Сани Гроздановска е свесна за својот темперамент и тоа не ретко го искажува јавно.

Овој пат поводот беше роденденот на нејзиниот сопруг Мартин на кого му напиша несекојдневна роденденска честитка на својот Инстаграм.

фото:сани гроздановска/инсатргам

Имено, со оглед на тоа што нејзиниот сопруг е роден на почетокот од месец март, неговиот хороскопски знак е риби, кои според астролошки правила, се најемотивните во зодијакот, но токму искреноста и непосредноста им е привлечна.

Со оглед на приложеното, Сани би се опишала како жена „ураган“, а како што вели, точно е дека нејзиниот темперамент не е за „слаби“.

фото:сани гроздановска/инсатргам

-Знам дека е тешко да се справиш со некој како мене ама во исто време и среќа е да ме имаш (се смее). Живеј ми уште 100 години бидејќи само некој со јаки нерви може да ме издржи, слабите бегаат. Среќен роденден љубави!, напиша Сани на своите Инстаграм приказни.

фото:сани гроздановска/инсатргам

Проверено е дека бракот се заснова на компромис, но кога е зачинет со искреност и љубов, а дополнително и духовитоста е вклучена, тогаш секојдневието мора да биде поубаво!

Останати вести од Радио Милева