Радио Милева

Пејачката од „Ѕвездите на Гранд“ итно оперирана (фото)

Пејачката од „Ѕвездите на Гранд“ итно оперирана (фото)
фото: Инстаграм

Пејачката и учесничката во „Ѕвездите на Гранд“, Тамара Радмиловиќ на својот „Инстаграм“ објави фотографија од болница и откри дека имала операција.

„Повторно под нож“ нипиша пејачката од болничкиот кревет.

фото: инстаграм

Тамара откри што навистина и се случило и зошто имала операција.

„Имав мачнини, повраќав и грчеви во стомакот. Завршив на ургентен центар и по направените контроли ми кажаа дека ми се заплеткале цревата поради операцијата која ја имав неодамна откако преживеав сообраќајна несреќа, вели пејачката и додава:

„Сега сум добро. Фала му на Господ, се помина добро и се надевам дека брзо ќе оздравам“ вели „Ѕвездата на Гранд“.

фото: Инстаграм

Инаку таа во 2017 година преживеа сообраќајна несреќа откако нејзиниот автомобил се заби во бетонски ѕид.

Останати вести од Радио Милева