Радио Милева

Пејачката која неодамна сними песна со Бреговиќ е пронајдена мртва во Дунав

Пејачката која неодамна сними песна со Бреговиќ е пронајдена мртва во Дунав

Телото на пејачката е пронајдено во автомобилот во Дунав, а истргата е во тек.

Канадската пејачка која е родена во Румунија, Анка Поп почина на 34 години.

Според неофицијалните информации, пејачакта со автомобилот слетала во Дунав каде што е пронајдено нејзиното мртво тело.

Како што се наведува, исчезнувањето на Анка во полиција го пријавила нејзината сестра, а истрагата за целиот случај е во тек.

Анка Поп е родена на 22 август, 1984 година. Во јули 2017, објави голем хит со Горан Бреговиќ, преработка на „Ѓурѓевдан“ под името „Едерлези“.

Со Бреговиќ одржа и неколку настапи,а истакна дека е љубезен и харизматичен.