Радио Милева

Пејачката Јами му роди ќерка, но тој никогаш не ја ожени: Таткото на нејзиното дете го гледавме во „Задруга“ (фото)

Пејачката Јами му роди ќерка, но тој никогаш не ја ожени: Таткото на нејзиното дете го гледавме во „Задруга“ (фото)
фото:принтскрин

Јасна Миленковиќ Јами важеше за една од најактуелните пејачи во 90-тите години, таа ужива популарност и денес, но не со истиот интензитет како порано.

Поточно, таа во тоа време ја роди нејзината ќерка Леа и долго време криеше кој е татко на нејзиното дете.

Сепак, јавноста имаше можност минатата година да се запознае со него во реалното шоу „Задруга“.

фото:принтскрин/јутјуб

Поточно, тој се појави пред камерите на имотот во Симановци во поддршка на еден од тогашните задругари – Анџело Ранковиќ, чиј вујко е.

Неговото име е Предраг Пеџа Ранковиќ, а по професија е фризер.

фото:принтскрин/јутјуб

Иако парот сакаше да застане пред олтарот пред скоро две децении, Јами сфати дека не станува збор за доживотна љeубов, па се откажаа од свадбата што беше планирана.

Останати вести од Радио Милева