Радио Милева

Пејачката Инди проговори за здравствените проблеми и како изгуби 20 килограми (фото)

Пејачката Инди проговори за здравствените проблеми и како изгуби 20 килограми (фото)
фото:инстаграм

Артактивната црнокоса пејачка Индира Арадиновиќ или попозната како Инди, за четири месеци изгуби дури 20 килограми.

-Ослабив 20 килограми за четири месеци. Не ми беше тешко и немав кризи за благо. Постојано покрај себе имав тренер, жена која водеше сметка за тоа што јадам и редовно да тренирам, вели Инди за Хит Информер.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by INDY Singer (@indy_ara_indira) on

Пејачката во продолжение за интервјуто истакнува дека многумина ја исмевале поради вишокот килограми, а дека не занеле дека драстично се здебелила поради здравствени проблеми.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by INDY Singer (@indy_ara_indira) on

-Бев во пеколен круг. Еден здравствен проблем предизвика друг. Водата ми се задржуваше во организмот, а тогаш добив терапија која исклучува лекови за исфрлање на течности. Јадев повеќе, а константно чувствував глас. Себе си постојано си наоѓав оправдувања зошто толку јадам, дека е зима, слава, родендени… Се дебелеев, сите ме опоменуваа, но јас одбивав да прифатам дека имам проблем. Меѓутоа шокот следеше кога еден ден се свестив! Бев разочарана од својот изглед. Почнав да се кријам од луѓето, да се повлекувам во себе, да одбивам да излегувам од дома и да бегам од тогашното момче, открива Инди.