Радио Милева

Пејачката Едита Арадиновиќ направила сообраќајна несреќа и во паника побегнала од лице место

Пејачката Едита Арадиновиќ направила сообраќајна несреќа и во паника побегнала од лице место
фото:едита арадиновиќ/инстаграм/принтскрин

Едно момче на социјалните мрежи објави дека неговата мајка имала несреќа, што е предизвикана од пејачката Едита Арадиновиќ.

Тој тврди дека Едита избегала од местото на настанот и посочи дека Арадиновиќ плачела, а потоа заминала, откако, како што тврди, кажала дека не може да ја плати штетата.

Српските медиуми ја контактираа пејачката, , па таа ја откри нејзината страна на приказната.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by editta (@editaaradinovic) on

– Тоа беше недоразбирање. Имаше верижен судир, последниот автомобил, третиот, беше изгребан, минимално. Веднаш се договоривме, ја повикавме мајка на момчето, а тој потоа тој се извини кога дозна што се случило – изјави Едита за медиумите.

Останати вести од Радио Милева