Радио Милева
долгот или живот

Пејачката должи пари, па добива закани од лихвари: „Со нас никој не се шегувал, па нема ни ти шаторска калаштуро!“

Пејачката должи пари, па добива закани од лихвари: „Со нас никој не се шегувал, па нема ни ти шаторска калаштуро!“

Пејачката и  учесничка во „Задруга 2“  Надежда Билjиќ изминативе денови добивала заканувачки пораки од опасни момчиња, од кои пред неколку години позајми пари на лихва, што не ги вратила.

Имено, Надежда позајмила пари од лихварите пред две години, но бидејќи нејзиниот бизнис одел многу лошо, па дури и во реалното шоу од каде што избега и остана без хонорар, лихварите се сожалиле и молчешкум и го простија долгот. Но, ситуацијата се сменила и Надежда со денови е под вистинска тортура од сериозни закани.

„Надежта  заврши на шестото место на крајот од реалното шоу „задруга 2“, станувајќи сопственик на автомобил од марката „Шкода“. Иако поминаа скоро месец и половина од завршувањето на споменатото шоу, пејачката дури сега го презеде автомобилот. Таа се пофали на Инстаграм објавувајќи фотографија на која држи клуч во раката, но оваа објава ги разбуди духовите од минатото, па Надежда со денови не излегува од дома, и го крие својот автомобил кај другарка и во гаража за да не остане без него. Зашто само што ги зеде клучевите и го донесе автомобилот, почнаа да пристигнуваат заканувачки пораки, од кои се исправа косата на главата“ – вели извор близок до пејачката, која продолжува:

“Иако Надежда на почетокот беше збунета и мислеше дека некој се шегува со неа, пораките што ги доби во наредните денови го решија ребусот. Таа сфати дека тоа се нејзините стари “пријатели” со кои имала нерасчистени сметки.

“Грдотијо, нема да направиш ниту километар од  дома… Ќе изгориш сосе твојот автомобил. Или ќе ги вратиш парите за кои се правиш удрена дека ги должиш, или ќе се каеш за денот кога си се родила. Никој не се шегуваше со нас, па нема ниту една  шаторска еба*ица. Ќе го мо*аш мајчиното млеко, калаштуро распадната“ – пишува во заканите на една од пораки што ги добила Надежда која постојано плачела, се тресела и пиела таблети за смирување.

Останати вести од Радио Милева