Радио Милева

Патот до успехот ја води Џејла Рамовиќ кон Скопје: “Ѕвездата на Гранд“ на адресата кај овој познат Македонец

Патот до успехот ја води Џејла Рамовиќ кон Скопје: “Ѕвездата на Гранд“ на адресата кај овој познат Македонец
фото:џејла рамовиќ/инстаграм

Половина српска естрада кога размислува за нова песна, без двоумење заминува правец кон Скопје.

Причината е бидејќи веруваат во вештината и искуството на плодниот македонски композитор Дарко Димитров, кој досега создаде бројни хитови за домашните и пејачите од регионот.

Па така, со „проверени карти“ овој пат игра и победничката од минатата сезона на „Ѕвездите на Гранд“, Џејла Рамовиќ, која периодов беше почесто присутна на адресата кај Дарко Димитров во Скопје.

фото:џејла рамовиќ/инстагрм

Младата надежна пејачка, покрај Дарко, за текстот на својот нов сингл одлучила да го пишува најпознатиот српски текстописец, Марина Туцаковиќ.

фото:дарко димитров/инстаграм

Од овој мега успешен тандем и гласот на талентираната Џејла, без сомнеж се очекува голем хит.

Освен тоа, Рамовиќ по се изгледа била соодушевена од Скопје, па спотот е снимен токму во нашиот главен град.

Премиерата на песната е закажана за 9-ти декември.

Останати вести од Радио Милева