Радио Милева
Уморна

Папараците ја уловија Лепа Брена со подочници и без шминка – издание какво не си допушта во јавност (фото)

Папараците ја уловија Лепа Брена со подочници и без шминка – издание какво не си допушта во јавност (фото)
фото:владимир марковиќ/ало.рс

Лепа Брена отсекогаш важи за најпаметната деловна жена во шоу-бизнисот, а пејачката своето богатство го стекна благодарение на паметната инвестиција.

А, дека вложувањето во недвижен имот е добра инвестиција, добро и е познато на пејачката кој од папарацо на Ало.рс е фотографирана додека таа и агент гледаа станови во луксузната населба Нов Белград.

По тој повод, пејачката беше во опуштена верзија, носеше светлосини фармерки, патики, црна кожна јакна, а стајлингот го заврши со скапа торба вредна околу 2.000 евра.

Брена го покри лицето со темни очила за сонце за да сокрие огромни темни кругови и замор на лицето, но сепак не можеше да избега од острото око на српските мапараци од споменатиот медиум.

фото:владимир марковиќ/ало.рс

– Брена веќе подолго време бара нов луксузен стан, но тешко и е да најде што сака. Покрај тоа што инсистира на одредена област, Брена сака стан кој има огромна тераса и прекрасен поглед – вели изворот и додава дека Брена многу паметно управува со своите пари.

– Има пандемија, нема настапи, само се трошат пари. Таа е паметна жена и знае дека недвижниот имот е најбезбедна инвестиција. За време на нејзината кариера заработи многу пари, кои ги вложи паметно и сега може да ужива само во плодовите на својот труд – заклучи изворот за Ало.рс.

Останати вести од Радио Милева