Радио Милева

Папараците ја снимија поранешната секс-бомба како на 87 годишниот маж му помага да стане откако падна на плажа (фото)

Папараците ја снимија поранешната секс-бомба како на 87 годишниот маж му помага да стане откако падна на плажа (фото)

Русокосата Џери Хол е позната како поранешен топ модел, актерка и поранешна сопруга на легендарниот рокер Мик Џегер, со кого таа почна да се гледа во 1977 година.

Двојката се венча на приватна церемонија во ноември 1990 година во Бали, но бракот беше во 1999 година прогласен за неважечки, а исто така беше година во која тие одлучија да се разделат.

Сепак, двојката има четири деца заедно, а како причина беше неверството на Џегер.

Во 2015 година се дозна дека моделот е во љубов со медиумски магнат Руперт Мардок, а нивната свршувачка беше објавена во The Times во јануари 2016 година. Во март истата година, парот се венча и покрај големиот јаз од околу 25 години.

Во последниве денови, сопружниците уживаат на луксузен одмор во сончевиот Барбадос, но папараци фотографии докажаа дека годините, барем за Руперт, го земаа својот данок, бидејќи во повеќето фотографии Џери го задржува  87-годишниот сопруг.

Инаку, Руперт има три неуспешни бракови и шест деца.