Радио Милева

Паника во дворот: Кралицата Елизабета наводно ја напуштила кралската палата поради оваа причина

Паника во дворот: Кралицата Елизабета наводно ја напуштила кралската палата поради оваа причина
фото: Принтскрин/стори..хр

Како што пренесува „Тhe Sun“, кралицата Елизабета наводно привремено ја напуштила кралската палата.

Причина за нејзино привремено напуштање на домот се глувците кои го „нападнале“ нејзиниот дом.

Поради оваа ситуација, кралската служба морала да побара помош од стурчни лица.

фото: принтскрин/стори.хр

Овој случај го сфатиле сериозно откако вработените во кујната се пожалиле на појава на глувци, па веднаш повикале служба за дезинфекција и да стават отров.

Извор близок на кралското семејство за еден бритински портал откри дека привремено гледале мали сиви глувци во кралската палата.

Од кралското семејство не се огласија по овој повод.

Останати вести од Радио Милева