Радио Милева

Памела Андерсон и на 53 години изгледа „бомбастично“ на плажа (фото)

Памела Андерсон и на 53 години изгледа „бомбастично“ на плажа (фото)
фото:принтскрин/јутјуб

Канадско –американската актерка Памела Андерсон (53) беше секс-симбол во 90-тите, а се пропслави со серијата „Чувари на плажа“ и поради бурните љубовни врски, како и порно снимката.

Црвениот костим за капење е минато, а сега таа се врати на плажа во црно одело за сурфање и покажа дека без оглед на годините и понатаму има тело кое предизвикува воздишки кај мажите ширум светот.

Актерката е подеднакво секси и привлечна како пред 19 години кога ја снимаше популарната серија.

фото:профимедиа

Инаку, актерката на својот Инстаграм профил во мај оваа година со светот споделила дека 18 години помладиот фудбалер ја изневерувал, нарекувајќи го “чудовиште“.


„Ова е полошо. Тој лажеше. Како е возможно вака да ги контролираш двете женски срца и умови? Сигурна сум дека имал повеќе. Тој е чудовиште. Како можев да им помогнам на толкав број луѓе, а да не бидам доволно мудра да си помогнам самата себе?“-напиша тогаш Памела.

Останати вести од Радио Милева