Радио Милева

Најжешките летни викенд фотографии на познатите секси Македонки: Таму каде што машкиот поглед запира (ФОТО)

Летото е иделно за одмор ама и за добар маркетинг на познатите личности од естрадата. Згодно годишно доба кое нуди безброј прилики естрадата...
Радио Милева

Сара Мејс откри каков сопруг е Димитар: „Мажот секогаш мисли дека дава се од себе, а на жената никогаш не и е доволно

Пејачката Сара Мејс и водителот Димитар Атанасовски во септември претходната година станаа родители на нивното прво дете, ќерката...
Радио Милева

Ништо од луксуз: Ана Севиќ важи за атрактивна пејачка, а вака изгледаше на село пред седум години (фото)

Пејачката Ана Севиќ го привлекува вниманието каде и да се појави, а во последно време со своите провокативни фотографии на социјалните...
Радио Милева

Ги закопаа „воените секири“: Анџелина Џоли и Бред Пит конечно постигнаа договор околу старателството на децата

Популарниот холивудски пар Анџелина Џоли и Бред Пит постојано се актуелни во медиумите поради нивниот развод и старателството на децата. Како...
Радио Милева

Александра Пријовиќ тргна по стапките на Лепа Брена: Пејачката станува актерка – доби улога во оваа серија

Александра Пријовиќ важи за една од најмладите пејачки  во регионот, и гради успешна музичка кариера. Иако се породи во март и го доби...
Радио Милева

Боже, чувај не од зло… ама и од глупости: Александар Белов прв ја откри кражбата, ама дали оние на кои сите покажаа со прст се и арамии?

Руски бенд украде песна од Тоше Проески! Деновиве како бомба одекна приказната за „кражбата“ на некогашниот голем хит „Боже, чувај...
Радио Милева

На прес конференцијата, тренерот на Војводина „очи извади од зјапање“ во бујните гради на портпаролката (ВИДЕО)

Фудбалот не е она што некогаш беше, па не само што стана скап спорт и унослив бизнис, туку се повеќе станува и шоубизнис! Затоа фудбалските...
Радио Милева

Карлеуша брутална: „Госпоѓо вие сте обична проста малограѓанка и заради таквите како тебе, плажите во Хрватска се празни!“ (ФОТО)

 Поранешната ТВ водителка и уредничка на ХРТ, а сега директор на Туристичкиот сојуз на Макарска,  Хловерка Новак – Срзиќ крена огромна...
Радио Милева

Мадона зад себе имала тешко минато: Мајка и починала од рак, а еве што никогаш не простила на нејзиниот татко

Пејачката Мадона не сака многу да зборува за нејзиниот однос со татко и, кој станувал се полош и полош. Имено, како што пишуваат странските...
Радио Милева

Јахта, деликатеси, текилa од 125 евра, забава до утринските часови: Вака синот на Лепа Брена се „расфрла“ на Ибица

Синот на Лепа Брена и Боба Живојиновиќ, Виктор Живијоновиќ моментално ги полни батериите на Ибица, едно од омилените туристички места...
Радио Милева

Цела сезона на „Се’ или нешто“ на Лила – поништена, а Сергеј ќе го кометира новиот стајлинг на Боки 13? (ФОТО)

„Рекет аферата“ не престанува да ја бранува јавноста, но и социјалните мрежи. Вистинско „цунами“ од твитови, постови, коментари, монтажи,...
Радио Милева

Лора Турунџиева го крие својот приватен живот, а по речиси една година објави невидена фотографија од свадбата (фото)

Ќерката на Сузана Турунџиева, Лора Турунџиева е позната дека не сака многу да го експонира својот приватен живот. Имено, претходната...
Радио Милева

Елена Велевска се расоблече, па рече: „Животот е уживање“… само што, кога Елена ужива, другите ги боли глава! (ФОТО)

Македонската фолк пејачка Елена Велевска откако ја преброди брачната криза, полека се консолидира и враќа во врвна форма… Дод душа,...
Радио Милева

Без шминка, филтри и фотошоп: Цеца Ражнатовиќ го покажа своето вистинско лице, а сите гледаа во еден детаљ

Пејачката Цеца Ражнатовиќ го користи своето слободно време за да може да ужива. Моментално, таа е се наоѓа на одмор во својата луксузна...
Радио Милева

Се сеќавате ли на документарниот филм што Боки 13 пред неколку години си го сними за својот „лик и дело“? (ВИДЕО)

Бојан Јовановски познат како Боки 13, кој веќе се наоѓа во притвор во затворот во Шутка како осомничен за случајот „Рекет“, кој што го...