Радио Милева

Деа Ѓурѓевиќ и понатаму води битка за нормален живот: Водителката на „Пинк“ прати моќна порака од болница

Водителката Деа Ѓурѓевиќ се уште оздравува во болница од тешката сообраќајна несреќа во која автобус и ја откина раката. Покрај неа...
Радио Милева

Карлеуша со часови лежела покрај починатата мајка: Ја бакнувала, гушкала, плачела, а потоа ја избањала и нашминкала

Јелена Карлеуша едвај имала сила да се одвои од мртвата мајка Дивна Карлеуша. Како што пишува српски Курир, пејачката лежела до мртвото...
Радио Милева

Семејството Шаулиќ ќе го тужи Турчинот кој ја предизвика сообраќајната несреќа во која почина пејачот

Семејството на Шабан Шаулиќ ќе го тужи Алсин Лавант кој е виновен за сообраќајната несреќа во која почина пејачот на 17 февруари. Нивната...
Радио Милева

Скандал кој го згрози светот: Пејачот имал секс на каучот со мајката на својата покојна сопруга, уште додека таа била жива?!

Музичарот Р. Кели (52) го негираше обвинението дека имал секс на каучот со мајката на неговата поранешна сопруга, починатата пејачка и...
Радио Милева

Слоба и Кија во „Амиџи шоу“ ја разголија интимата во бракот: Тој откри која поза најмногу ја сака, таа поцрвене, па му ја спомена Луна!

Кија и Слоба беа гости кај Огњен Амиџиќ во неговото„Амиџи шоу“ и во таа прилика открија и некои интимни детали од животот во периодот...
Радио Милева

Се сеќавате на пејачката Јами? Денес има 49 години, направи неколку пластични операции и не личи на себе (фото)

Јасна Миленковиќ Јами (49) некогаш беше една од најатрактивните српски пејачки  во текот на 90-тите. Долго не се појавуваше во медиумите,...
Радио Милева

Ќерка и Злата ја знаете, но еве како изгледаат и останатите деца на Зорица Брунцлик, кои не се појавувт во јавноста (ФОТО)

Злата Аранѓеловиќ, ќерката Зорица Брунцлик и Мирољуб Аранѓеловиќ Кемиш е позната на сите. За неа во изминатата година многу се говореше...
Радио Милева

Твитерџиите удрија по изгледот на Јована Јоксимовиќ: „Изгледа како сообраќаен знак за кривина на патот“

Joвана Јоксимовиќ ретко прави модни утки, но поради фустанот кој го облече во Утринската емисија, доби еден тон негативни коментари. Имаше...
Радио Милева

Вдовицата на Шабан Шаулиќ е во лоша состојба: Ретко спие, малку јаде, не сака да излезе од дома… како да чека тој да се појави на врата! (ФОТО)

Смртта на Шабан Шаулиќ неговата жена Гордана никако не може да ја преболи, па вдовицата на фолк пејачот не може да се смири и не сака...