Радио Милева

Овој Србин ја остави Шарапова пред свадба: Таа се повлече од тенисот и поради него лееше солзи (фото)

Овој Србин ја остави Шарапова пред свадба: Таа се повлече од тенисот и поради него лееше солзи (фото)
фото:ринго чиу/епа

Талентираната Марија Шарапова реши да се повлече од тенисот, за што не престанува да се зборува низ целиот свет.

Шарапова беше заедно со словенечкиот кошаркар со српско потекло, Сашо Вујачиќ две години, а нивните фотографии ги исполнија таблоидните страници.

Тие започнале да се дружат во јануари 2010 година и биле свршеници една година, од 2011 до 2012 година.

фото:профимедиа

Се разделиле во пролетта, а свадбата била закажана за ноември. Беше објавено дека тој ја напуштил и дека тешко ја поднела разделбата.

– Од крајот на пролетта сум сама. Чекав некој од вас да ми го постави тоа прашање, но никој не се сети да го стори тоа директно – рече тенисерката во тоа време, додавајќи дека далечината била клучна за раскинување, но дека таа и Саша ќе останат пријатели.

фото:профимедиа

Таткото на Саша е српскиот кошаркарски, Васо Вујачиќ.

Останати вести од Радио Милева