Радио Милева

Овој роденден долго ќе го памети: Милица Тодоровиќ од момчето доби скапоцен подарок

Овој роденден долго ќе го памети: Милица Тодоровиќ од момчето доби скапоцен подарок

Популарната пејачка Милица Тодоровиќ неодамна го прослави својот 28 роденден, а од момчето доби вреден подарок.

Имено, Милош Пауновиќ на Милица и подарил прстен пренесува „Блиц“. Станува збор за накит кој бил изработен по негова желба.

„Оваа година, Милица од фановите доби многу подароци, цвеќе, гардероба и тоа подароци кои и ги пратија на домашна адреса. Роденденот го прослави  со најблиските, кумовите Стеван Анѓелковиќ и сопругата, со сестрата и момчето Милош кој на полноќ ја изненади со роденденска торта“, вели извор близок на Милица.

 

View this post on Instagram

 

Srecan ti rodjendan podrsko moja najveca! Volim te. 😍💕🎉

A post shared by Milica Todorovic (@milicatodorovicofficial) on

Изворот вели дека Милица од  момчето добила прстен за кој платил огромна сума на пари, а пејачката многу се израдувала на подарокот бидејќи сака таков накит.

Останати вести од Радио Милева