Радио Милева

Овој пат не замина во Кина: Јелена Карлеуша боса ја напушти Србија (фото)

Овој пат не замина во Кина: Јелена Карлеуша боса ја напушти Србија (фото)

Се уште се актуелни вестите за аферата на Јелена Карлеуша со босанскиот фудбалер и секојдневно се појавуваат нови детали.

По скандалот таа замина во Кина кај нејзиниот сопруг, но по една недела се врати за да ги заврши своите професионални активности.

По големиот успех на МАС и објавувањето на нејзината нова песна „Лајк“, Јелена Карлеуша ја напушти Србија.


Фоторепортерите повторно ја фотографираа Јелена на аеродром во Белград.

Јелена била облечена во црни панталони искинати на колената, црна ролка и долг капут. Иако надвор се ниски температури, Карлеуша на аеродром се појавила боса во црни папучи.

Овој пат пејачката не замина во Кина кај нејзиниот сопруг туку на настап во Австрија.

Останати вести од Радио Милева