Радио Милева
викенд расположение...

Овие две македонски убавици јавно се пофалија дека викендов имале… „влажни сништа“! (ФОТО)

Овие две македонски убавици јавно се пофалија дека викендов имале… „влажни сништа“! (ФОТО)

Александра Накова е во Топ 5-те македонски убавици меѓу јавните личности, кога се сексапилот и атрактивноста во прашање.  Привлечна, пожелна, „згодна – неопходна“, расна и страсна, со својата фигура и бујните „фризирани“ атрибути што би рекле „р’же не се држе“, секогаш штом ја погледнете. А кога ќе ја погледнете, погледот уште долго не ќе можете да го тргнете од неа…

По разводот сексапилната гевгеличанка најчесто е на релација Гевгелија – Скопје, а не ретко и по странство и тоа најчесто кај нашите соседи – на југ или север.

Викендов, Накова видена во Белград… Службенно или приватно, по работа или во провод, не е ни толку важно. Стајлингот ист како за новогодишната ноќ, кога Александра елегантно-разголена рекламирајќи го аутфитот, испараќаше поздрави и честитки од лифтот…

Само овој пат друштвото е ново. И се разбира ноќните викенд сништа…

Прашање е само дали убавицата сонува со отворени или со затворени очи, зашто очигледно штом легне, низ главата и шетаат бурни мисли во согласност со расположението! Или Накова штом заспие има „влажни сништа“?

Цеце Георгиев пак, откако се породи, најпрвин ја врати телесната форма во нормала, па реши да и се врати и на професијата: манекенка и топ модел.

А, бидејќи голотијата е составен дел од професијата на која расната убавица одново и припаѓа, откако најпрвин потсети со какви атрибути располага при фотосесиите, реши и на другите да им го разубави денот, откако гола во постела, самата си го честиташе роденденот.

 

Ваквото „разголено расположение“ очигледно Цеце не престана да ја држи ни викендов, па, убавицата сакаша јавно да потврди со разголена (до душа постара) фотографија дека не е само петок ден за „бум – бум“…  за „Љубовен куршум“!  Сега е зима и студи, а и денот е мал, па наместо петочки „љубовен куршум“, може и неделен „љубовен рафал“!?

Конечно,  споделените фотографии на двете „љубовно расположени“ македонски убавици  најдобро зборуваат… Впрочем, какво ти е расположението, такво ти е и положението! А според фотографиите, викендов некако, како обете да имале иста мисла – „влажни сништа“!

 

Останати вести од Радио Милева