Радио Милева

Оваа шпанска адвокатка е двојничка на Меган Маркл (фото)

Оваа шпанска адвокатка е двојничка на Меган Маркл (фото)
фото: Профимедиа

Сите имаме двојници или барем некој кој премногу личи на нас.

Двојничка на Меган Маркл е шпанската адвокатка и политичарката Бегона Виљазис, член на Градскиот совет во Мадрид и кандидат за градоначалник на овој град.

Меган Маркл премногу личи на Бегона, дури имаат и слична насмевка.

фото: Профимедиа

Бегона е позната не само поради својата позиција, туку и поради својот стил на облекување.

Таа почнало да ја сака адвокатурата од гледање на филмови. Студиите ги завршила на Универзитетот Сан Пабло, а магистратура завршила на “Pontificia Comillas”..

фото: Профимедиа

Погледнете ја сличноста меѓу војвотката од Сасекс и шпанската адвокатка.

фото: Принтскрин

Шпанската адвокатка неколку години живеела во Америка, а позната е како аналитичар и некој кој  често ги кажува своите ставовите на малите екрани.

фото: Профимедиа

Бегона неодамна ја добила третата ќерка, а нејзиното излегување од породилиште било многу забележително и медумски проследено.

Останати вести од Радио Милева