Радио Милева

Оваа секси докторка поради учество на натпревар за најдобар задник на светот остана без работата во болница (фото)

Оваа секси докторка поради учество на натпревар за најдобар задник на светот остана без работата во болница (фото)
фото:инстаграм/RAYANELAURA_SOUZA

Рајан Лора Соза се пријави на натпреварот „Miss BumBum World“ минатата година и тврди дека поради тоа повеќе не нашла работа во болница.

Таа е модел и докторка, а беше една од фаворитите на минатогодишното натпреварување за најдобар задник во светот, но победата ја доби Сузи Кортез.

 

View this post on Instagram

 

👒🍀

A post shared by Rayane Laura Souza 🎀🎀🎀 (@rayanelaura_souza) on

За да може да се натпреварува, таа мораше привремено да ја напушти работата како лекар, а семејството сè уште е против нејзиниот избор.

Рајан вели дека сега и е тешко да се врати во медицинската кариера.

 

View this post on Instagram

 

💙

A post shared by Rayane Laura Souza 🎀🎀🎀 (@rayanelaura_souza) on

Таа додава дека поради фактот дека е жена, но и убава, многумина имаат предрасуди за неа.

Останати вести од Радио Милева