Радио Милева
цеца пресече...

Оваа Пејачката од „Ѕвездите на Гранд“ ќе пее на свадбата на Вељко и Богдана (ФОТО)

Оваа Пејачката од „Ѕвездите на Гранд“ ќе пее на свадбата на Вељко и Богдана (ФОТО)

Вељко Ражнатовиќ и Богдана Родиќ ќе се венчаат на 24 ноември идниот месец во еден од најпознатите хотели во Белград.

Додека на големо се шпекулира кој ќе ги забавува младоженците една од познатите пејачки во Србија веќе го потврди настапот на венчавката на векот.

Станува збор за пејачката на „Ѕвездите на Гранд“ Александра Младеновиќ.

Таа во својата вокална интерпретација сите ги потсетува на Цеца, па веројат затоа фолк дивата и младите лесно донеле одлука кој ќе ги забувава за време на свадбената веселба, иако на неа се очекува да се појават и други многу попознати естрадни ѕвезди, кои секако ќе запеат.

 

Останати вести од Радио Милева