Радио Милева

Оваа е новата снаа на Лепа Брена: Виктор Живојиновиќ на крштевката се појави со девојката (фото)

Оваа е новата снаа на Лепа Брена: Виктор Живојиновиќ на крштевката се појави со девојката (фото)
фото: Лука Јовановиќ

Посинокот на Лепа Брена, Филип Живојиновиќ и неговата сопруга Александра Пријовиќ вчераа го крстеа синот Александар.

Исто така, требаше да биде одржана и гала забава по повод крштеквата и првиот роденден на Александар, но поради коронавирусот парот ја откажа церемонијата.

Тие го крстија синот во храмот „Свети Сава“ во Белград, а на самиот чин присуствуваше најтесниот круг на семејството.

фото: принтскрин/јутуб

Имено, на крштеквата се појави и Виктор Живојиновиќ со неговата девојка Сандра Миљковиќ.

Сандра студира српски јазик и книжевност, а професионално се занимава со шминкање.

фото: Инстаграм

Останати вести од Радио Милева