Радио Милева

Оваа актерка била голема љубов на Здравко Чолиќ, а и посветил и песна (фото)

Оваа актерка била голема љубов на Здравко Чолиќ, а и посветил и песна (фото)
фото:здравко чолиќ/инстаграм/принтскрин

Големата поп-sвезда на поранешна Југославија, Здравко Чолиќ веќе 18 години е во хармоничен брак со сопругата Александр, но многу познати дами порано лудуваа за него, а една од нив е актерка.

Пејачот ретко зборуваше во јавноста за својата поранешна Љубов, актерката Јасна Орнали Бери. Двајцата се заљубиле во Сараево, а деталите за нивната врска некогаш ги откри Јасна.

– Дел од моето срце секогаш ќе биде резервирано за него – рече Јасна во една емисија.

фото:фејсбук/србија данас/принтскрин

– Се сретнавме за прв пат по војната во Белград, тоа беше многу трогателна средба што никогаш нема да ја заборавам. Тој е фасцинантен човек и успешно ја одржува својата харизма дури и денес. Пред сè, тој е добар човек. Чола ја посвети песната „Ноќта ми те должи “, која ја напиша самиот.
– Не можам да кажам дека се забавувавме или бевме во врска. Тоа е посебна врска, која продолжува и денес. Сè уште далечна љубов што не можете да ја помилувате и да ја држите за рака. Здравко секогаш ќе остане на сечиј и на ничиј- истакна Јасна.

Таа глуми во филмовите „На патот“, „Грбавица“, „Нафака“, но и „Во земјата на крвта и медот“ во режија на Анџелина Џоли.

Останати вести од Радио Милева