Радио Милева

Oва жена не старее: Лепа Брена на 59 години се соблече во бикини и изгледа како “авион“

Oва жена не старее: Лепа Брена на 59 години се соблече во бикини и изгледа како “авион“
фото: принтскрин/инстаграм/лепабрена

Српската пејачка Лепа Брена веќе неколку месеци ужива на одмор и ги полни батериите далеку од секојдневните обврски и стресови.

Имено, по завшрувањето на вонредната состојба во Србија, Брена и нејзиниот сопруг ги спакуваа куферите и со приватен авион заминаа во Монте Карло каде уживаа повеќе од еден месец.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lepa Brena (@lepabrenaa) on


Пејачката редовно на социјалните мрежи ги известуваа фановите како го поминува времето.

Од Монте Карло пејачката замина во  Црна Гора, а сега моментално се наоѓа на одмор во Хрватска.

фото: принтскрин/инстаграм/лепабрена

За Брена изгледа важи правилото „таа е како виното, колку постара, толку поубава“, па фолк дивата нема комплески да покажа како изгледа без шминка на 59 години.

Неодамна таа позираше во природно издание и без комплекси го покажа своето лице, а со него и се што носат годините.

Меѓутоа, овој пат пејачката позираше во бикини и на 59 години ја покажа својата витка линија и долги нозе.

Во Хрвтаска друштво и прави и хрватската пејачка Нина Бадриќ, а Брена во описот на заедничката фотографија напиша:

„Принуден одмор. Кога животот ќе ти даде лимон ти направи ломонада“.

фото: принтскрин/инстаграм/лепабрена

Објавата за краток период доби повеќе од 18 000 лајкови, а фановите упатија позитивни коментари за изгледот на пејачките.

Останати вести од Радио Милева