Радио Милева
истиот тој...

Ова слатко бебе денес е крал на регионалната естрада (ФОТО)

Ова слатко бебе денес е крал на регионалната естрада (ФОТО)

На оваа фотографија е една од најпопуларните регионални фолк ѕвезди и можеби ќе можете да ја идентификувате по неговата насмевка.

Во ТВ шоуто на водителот Огњен Амиџиќ  – “Ami G Show”, популарниот Аца Лукас, кој е дефинитивно еден од најпознатите и најомилени пејачи во регионот, беше гостин минатата вечер.

Во еден момент сите гледачи можеа да ја видат фотографијата од најраното детство на Лукас. Изгледа дека тој бил многу шармантно дете, кое постојано плени со  весела насмевка.

Некои дури прокоментираа дека и денес е ист како и тогаш… На сликата му недостасуваат само долга коса и брада!

Останати вести од Радио Милева