Радио Милева

Ова се полубраќата на Џенифер Анистон со кои не е во добри односи

Ова се полубраќата на Џенифер Анистон со кои не е во добри односи
фото: Профимедиа

Џенифер Анистон е една од најпопуларните холивудски актерки, а популарноста ја стекна благодарение на нејзината улога како Рејчел во серијата „Пријатели“.

Но, ретко кој знае дека Џенифер има два полубраќа, Џон Мелик кој и полубрат од страната на нејзината мајка и Алекс Анистон кој и е полубрат по нејзиниот татко. Актерката не ги спомнува во јавност бидејќи не се добри односи.

Џон Мелик е роден на 6 јуни 1959 во Лос Анеџелес од татко Џек Мелик и мајка Ненси, а работел како асистент на режисер и водител во продукција.

фото: инстаграм

Дека Џенифер и Џон не се во добри односи се откри пред три години кога почина нивната мајка Ненси. Тогаш актерката го спомна во тажна објава со која откри дека останале без мајка.

„Со голема тага објавувам дека мојот брат Џон и јас останавме без нашата мајка Џон. По долго боледување почина на 79 години“.

фото: инстаграм

По смртта на нивната мајка, Џон ја обивни својата ќерка дека ја наговорила својата баба да го промени тестаментот и да го исфрли од истиот.

Но, црна овца во семејството Анситон е нејзиниот помал полубрат Алекс Џон Анистон. За него најмногу се зборува дека е невработен и дека не се грижи за децата кои ги добил со својата поранешна девојка Адриана Халек.

фото: Инстаграм

Тој не крие дека е во лоши односи со својата сестра и неколку пати досега истакна дека страшно го нервира сознанието дека се роднини.

„Џенифер не контактира со него од неговата 14 година. Toj го мрази нејзиниот живот во луксуз и мисли дека не знае каков е светот“ изјави извор пред две години.

Останати вести од Радио Милева