Радио Милева

Ова се чекаше „100 години“ – Дара Бубамара и Карлеуша направија невидено шоу! (фото + видео)

Ова се чекаше „100 години“ – Дара Бубамара и Карлеуша направија невидено шоу! (фото + видео)

Вчеравечер Дара Бубамара направи вистински шоу во „Штарк Арена“, а нејзин специјален гост беше и поп дивата Дара Бубамара, која направи вистински хаос.

Таа заедно со Дара ја отпејаа песната  „Галама“, а потоа Јелена  ја отпеа песната „Оставаљам те“, која е дует со Аца Лукас.

Карлеуша ја воодуешеви публиката со своето жолто здолниште и несекојдневна фризура.

А Дара Бубамара за овој концерт многу се подготвуаше, а публиката може да види светско шоу.

фото: Никола Томиќ

извор: свет