Радио Милева
имала постер во спалната соба

Oва позната пејачка на „Ѕвездите на Гранд“ било лудо заљубена во Дарко Филиповиќ

Oва позната пејачка на „Ѕвездите на Гранд“ било лудо заљубена во Дарко Филиповиќ
фото: принтскрин/јутуб

Во екот на новогодишните празници, многу познати личности освен што ги покажаа новогодишните елки, ги открија и своите желби за следната година.

Пејачката Тамара Драгиќ откри дека нејзината желба нема да може да ја исполни Дедо Мраз туку дека ќе треба сама да се потруди.

фото: принтскрин/јутуб

Таа вели дека љубовта е нејзин двигател во животот, па кога на љубовно поле е се како што треба, тогаш и кариерата ќе и оди по план.

А како што многумина имале симпатии кон јавните личности, така и малата Тамара. Имено, пејчката се потсети на своите почетоци  во „Ѕвездите на Гранд“  и откри дека имала симпатии кон пејачот Дарко Филиповиќ.

фото: принтскрин/јутуб

„Јас се појавив на аудиција, а тој беше формиран пејачн и седеше во жирито.  Дури во спалната соба имав голем постер од мене и Дарко на кој бевме прегрнати“, вели пејачката низ насмевка.

Потсетуваме, своевремено Дарко Филиповиќ беше во врска со неговата колешка Тања Савиќ.

Останати вести од Радио Милева