Радио Милева

Ова не се очекуваше од неа: Лепа Брена се изнервира поради короната, па пцуеше на Инстаграм

Ова не се очекуваше од неа: Лепа Брена се изнервира поради короната, па пцуеше на Инстаграм
фото: Инстаграм

Пејачката Лепа Брена е многу активна кога станува збор за социјалните мрежи, па на својот профил на Инстаграм скоро секој ден објавува фотографии од патувања и разни прослави.

Таа моментално ужива во Мајами, каде се релаксира и ужива во уште едно патување  оваа година.

Сепак, се чини дека на Брени и е доста од сè и едвај чека да се врати на својата работа и концертите што со нетрпение ги очекува, па го објави статусот посветен на вирусот корона.

„Доста ми е од тебе, да ти ја **ам мајката“, објави таа покрај илустрацијата на домаќинка која го тепа вирусот со метла.

 

фото: инстаграм

Инаку, Брена неодамна го прослави својот 60ти роденден.

Останати вести од Радио Милева