Радио Милева

Ова момче се крена во одбрана на девојките, па го прозва Сергеј: „Што е ова господине Варошлија?!“ (видео)

Ова момче се крена во одбрана на девојките, па го прозва Сергеј: „Што е ова господине Варошлија?!“ (видео)

Модниот стилист Сергер Варошлија, а од неодамна и водител и критичар во своето студио за мода на 1ТВ, секојдневно на тапет има анонимни девојки кои ги фали или критикува за нивниот имиџ и моден израз.

Пред неколку дена Варошлија на телевизија изјави дека имал и неколку најави за тужба, а пак неодамна на критиката јавно му се спротивстави преку социјалните мрежи  и сопственичката на студио „Сикрет“, Бети.

Овој пат, во одбрана на критиките упатени кон девојките се крена момчето по име Стефан Лазаров, кој реши да сними видео преку кое го прозва Сергеј и неговиот стил на облекување.

На видеото имун и нем не остана ниту Варошлија кој го сподели на својот Фејсбук профил и напиша „ Секоја чест“.

Погледнете:

Останати вести од Радио Милева