Радио Милева

Ова е жената со која принцот Вилијам сакал брак пред Кејт Мидлтон

Ова е жената со која принцот Вилијам сакал брак пред Кејт Мидлтон
foto: Profimedia

Принцот Вилијам бил во сериозна врска кога ја запознал Кејт, но подоцна се тоа се променило.

Пред да ја запознае својата сегашна сопруга, принцот Вилијам бил во врска со пријателка од деството Арабел.

Принцот ја запознал Арабел за време на една забава која принцевите често ја правеле во подрум на кралскиот имот.

Арабел и Вилијам се познавале од детството, но кога се запознал принцот веднаш ја забележал бидејќи многу се променила.

 

View this post on Instagram

 

💙Happy New Year💙

A post shared by Bella Musgrave (@bellamusgrave) on


Како што се наведува во биографијата, Арабел и Вилијам пиеле до раните утрински часови, а потоа завршиле заедно. Целото лето го поминале заедно дури го добиле и благословот од принцот Чарлс.

Меѓутоа, Вилијам заминал на факултет од кој сакал да се откаже поради љубовта кон Арабел.

 

View this post on Instagram

 

My girl 😍

A post shared by Bella Musgrave (@bellamusgrave) on

Арабел се омажила во 2014 година, добила дете и моментално работи во модната куќа „Гучи“.

 

View this post on Instagram

 

💃🏻 📸 @mrsalice #TVW

A post shared by Bella Musgrave (@bellamusgrave) on

Останати вести од Радио Милева