Радио Милева

Ова е вистинската причина за разводот: Дарко Лазиќ завршувал со непознати девојки, а Севиќ го бркала по хотели

Ова е вистинската причина за разводот: Дарко Лазиќ завршувал со непознати девојки, а Севиќ го бркала по хотели
фото: Г.Срданов/рас србија

Ана Севиќ и Дарко Лазиќ се разделија пред една година, а нивниот развод е во тек.

Поранешниот пар никогаш не сакаше да зборува за причината, иако сега се појавија детали дека наводно Дарко заврушувал со непознати девојки.

Како што пренесува порталот „Курир“, Дарко настапувал во еден познат хотел каде била организирана забава. На истата присуствувале неколку девојки со кои Лазиќ наводно завршувал во кревет.

фото: Принтскрин/блиц

„Дарко пееше од 19 до 23 часот, пиеше алкохол цело време. Сите се шегуваа, забавуваа, а таму имаше и девојки. Доле во хотелот имаше забава, а на катовите се наоѓаа соби. Дарко не забавуваше цело време, а кога заврши му дадовме една девојка да се „почасти“, бидејќи супер пееше. После 23часот двајцата заминаа во соба. Тој беше премногу пијан“ вели извор за „Курир“ и додава дека на забавата се појавила Ана и направила скандал.

фото: Принтскрин/инстаграм

„Се беше супер, но се прашувавме зошто Дарко не излегува од собата после 5часа.  Во еден момент влезе Ана и почна да вика на цел глас и да го бара Дарко.Беше јасно дека некој и се јавил да и каже каде е сопругот и што прави. Почна да вика по хотелот и да вика дека знае дека е тука, но не успеа да го пронајде“ вели изворот и додава дека пејачката била толку бесна што трчала по катовите.

„Откако вработените ја убедија, таа го напушти хотелот, а Дарко мртов пијан го изнесовме од хотелот во четири наутро, го качивме во автомобил и го одвезоме дома“ вели соговорникот.

За потсетување, Ана и Дарко од бракот ја имат ќерката Лорена.

Останати вести од Радио Милева