Радио Милева

Ова е вистинската причина поради која Меган Маркл не сака да ги носи креациите на Викториа Бекам

Ова е вистинската причина поради која Меган Маркл не сака да ги носи креациите на Викториа Бекам

Добро познато е дека Викторија Бекам и Дејвид Бекам се добри пријатели со Меган Маркл и принцот Хари.

Бекамови беа и на веначавката на принцот и Меган, а иако многумина очекуваа дека можеби Маркл ќе се појави во венчаница која ја потпишува Викторија, тоа не се случи.

Самата Меган откри дека нема да ја видиме во модни креации на Викторија Бекам. Причина за тоа е не дека не и се допаѓаат нејзините фустани, туку сосема друга.

„Конечно почнав да учам и да сфаќам дека иако нешто добро стои на моделите, не значи дека и мене ќе одлично. Пример, ги обожавам фустаните на Викторија Бекам, но едноставно немам долго торзо за да можам да ги носам нејзните креации“, изјави Меган.

Останати вести од Радио Милева