Радио Милева

Ова е викендичката на Меган Маркл и принцот Хари која чини околу 3 ипол милиони фунти

Ова е викендичката на Меган Маркл и принцот Хари која чини околу 3 ипол милиони фунти

По шест месеци од бракот Меган Маркл и принцот Хари имаат три дома. Моментално живеат во Кенсингтонската палата додека чекаат да се реновира нивниот нов дом,  „Frogmor hausa“.

Но, пред да се преселат во кралската палата, парот изнајми луксузна вила во Котсвод.

Имотот поседува куќа и двор кој прилично личат на останатите куќи во тој крај.

Според пишувањата на тамошните медиуми, оваа викендичка чини околу 2ипол милони фунти.