Радио Милева

Ова е првиот сопруг на Зорица Брунцлик кој беше во жирито на „Ѕвездите на Гранд“ (фото)

Ова е првиот сопруг на Зорица Брунцлик кој беше во жирито на „Ѕвездите на Гранд“ (фото)
фото: принтскрин

Пејачката Зорица Брунцлиќ која беше дел од жирито на „Ѕвездите на Гранд“ се мажеше дури четири пати.

Таа на крајот својата среќа ја најде со хармоникашот Мирољуб Аранѓеловиќ Кемиш, а пред него беше во брак со хармоникашот  Љуба Кешељ.

Кешељ пред две сезони се појави во „Ѕвездите на Гранд“ во улогата на таинствен член на жирото.

фото: Профимедиа

Со него ја има ќерката Миљана, но парот по разводот не остана во добри односи. Зорица неколку пати го обвини Кешељ дека не е грижлив татко, дека ја запоставил нејзината ќерка, додека тој зборуваше дека таа е лоша мајка.

„Не сакам ништо да коментирам, посебно не обвинувањата на Зорица. Миљана доаѓаше кај мене, а последен пат беше да ме покани на 18ти роденден. Потоа повеќе не се јавуваше, ниту доаѓаше. Ја барав безброј пати, но безуспешно. На милон начин ме спречуваше да дојдам до неа. Дури слушнав дека Зорица зборувала дека Миа е ќерка која ја добив со сегашната сопруга. Што да конентирам!?, изјави тој пред неколку години.

Инаку Зорица со Кемиш живее во раскошен дом во Крњача.

Останати вести од Радио Милева