Радио Милева
„Нормално функционираме поради детето“

Ова е првиот сопруг на Сања Кужет: Кума им беше Лепа Брена, а разводот се случи по една година (фото)

Ова е првиот сопруг на Сања Кужет: Кума им беше Лепа Брена, а разводот се случи по една година (фото)
фото:сања кужет/инстаграм

Водителката на „Ѕвездите на Гранд“ Сања Кужет ужива во хармоничен брак со Немања Живојиновиќ, со кого го има синот Страхиња. Сепак, помалку е познато дека водителката беше во брак пред девет години со член на обезбедувањето на сопственикот на ТВ „Пинк“, Жељjко Митровиќ, Зоран Пипер, со кого доби син Андрија.

Според „Објектив“, нејзина кума на првата венчавка била фолк sвездата Лепа Брена. Свадбата беше организирана во поранешниот „Интерконтинентал“. Младенците вложија сериозна сума пари, сè беше средено како во бајка.

фото:зоран пипер/фејсбук

“Беше љубов на прв поглед. Во тоа време Сања важеше за една од најатрактивните водителки и беше многу упорен затоа што Сања многу му се допаѓаше. „По неколку месеци дружење, двајцата решија да се венчаат“, изјави тогаш блискиот пријател на водителката.

Сепак, по една година следеше развод, а водителката еднаш рече дека таа и нејзиниот поранешен сопруг се во одлична врска.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sanja Kuzet (@sanja_kuzet)

„Се дружевме две години, а потоа се вљубивме, потоа се венчавме, родив дете, се разведовме, но сепак останавме во исто друштво… со Зоран раскинавме убаво, хумано, по една година брак. Можеби на некои им изгледа смешно, но сè функционира беспрекорно со нас, освен што не сме во заедница.

Андрија и тој се гледаат, тие имаат нормален контакт, ние мора да функционираме заради детето и сакаме таа комуникација да биде што е можно подобра. Немаше љубоморни сцени, немаше суета “.
„Вториот пат кога решив да се омажам беше кога повторно ја препознав љубовта во која верувам“, изјави водителката за српските медиуми.

Останати вести од Радио Милева