Радио Милева
прва љубов

Ова е првата девојка на Новак Ѓоковиќ: Лидија денес е позната ДЈ-ка (ФОТО)

Ова е првата девојка на Новак Ѓоковиќ: Лидија денес е позната ДЈ-ка (ФОТО)

Новак Ѓоковиќ пред врската со сопругата Јелена, се забавувал со Лидија Поповиќ.

Таа всушност, му била првата девојка. Лидија, инаку, веќе долги години е позната диџејка.

„Ноле за време на нашта врска секогаш беше внимателен и насмеан, но тоа беше далеку од сега, кога тој ги немаше обврските со кои се соочува денес. Сега носи голем товар на грбот како славен маж во светот на спортот“ – открила таа.

„Нормално дека Ноле не е папучар, тој е друштвен и џентлменски настроен маж, барем јас така се сеќавам на него“ – изјавила Лидија неодамна во една прилика за српските медиуми.

Фото: Инстаграм принтскрин/djokernole/ladyleeofficial

Останати вести од Радио Милева