Радио Милева

Ова е последната објава на мајката на Јелена Карлеуша

Ова е последната објава на мајката на Јелена Карлеуша
фотоL принтскрин/инстаграм

Популарната радио водителка Дивна Карлеуша, мајка на Јелена Карлеуша  по тешко боледување почина вчера во својот дом.

Еден ден пред тоа, Дивна на својот профил на „Инстаграм“ објави видео од настапот на нејзината ќерка Јелена Карлеуша, а тоа е и нејзината последна објава.

 

Погледајте ову објаву у апликацији Instagram

 

Moja lepotica ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Објава коју дели Divna Karleusa (@divnakarleusa) дана

„Мојата убавица“ напиша Дивна во описот, а веднаш следеше и коментар од самата пејачка.

„Ти си мој ангел“ напиша Карлеуша не ни помислувајќи дека следниот ден ќе ја загуби својата мајка.

фото: принтскрин/инстаграм/пинк

За потсетување, во 2016 година Дивна посетила болница поради проблеми со дишењето и белите дробови и кашлање на крв, при што и биле направени анализи и отогаш започнала нејзината борба со тешката болест.

Ни Јелена ни Дивна не сакаа во јавност да зборуваат на оваа тема.

Останати вести од Радио Милева