Радио Милева
потполна различна

Ова е нешто ниведено во „ЅГ“: Марија Груевска го распамети жирито – „Никогаш во животот немам видено ваква висока мода“

Ова е нешто ниведено во „ЅГ“: Марија Груевска го распамети жирито – „Никогаш во животот немам видено ваква висока мода“
фото: З.К.Муња/Д. Милошевиќ

Bo последната емисија на „Ѕвездите на Гранд“ посебно внимание привлече Марија Груевска од Битола.

Имено, Марија во златен балски фустан и посебен моден детаљ на главата го привлече посебно внимание.

Битолчанката се претстави со песните „Чија си“ од Тоше Проески и пијано верзија на „Управо оставјена“ од Јелена Карлеуша.

фото: принтскрин

Марија и нејзиниот против кандидат Јасмин Арнаут освоија вкупно по шест гласови, но по прегласвањето добија по 3 гласа.

Саша Поповиќ беше оној кој пресуди дека Марија Груевска треба да оди директно понатаму.

Жирито имаше само пофални зборови за македонската кандидатка.

фото: принтскрин/тв прва

„Никогаш во животот немам видено ваква висока мода. Кој дизајнер го правеше ова?, Секоја чест, ова е нешто несекојдневно на оваа сцена. Изгледаш како принцеза, а и така пееше. Потполно различна и заслужуваш пофалби“, изјави Карлеуша и додаде дека изгледа како Лејди Гага.

„До последниот момент за твоето пеење мислев дека не е ништо посебно, се до самиот крај. Мене тоа ми беше фантастичен аражман, а поентираше на крајот“ изјави Вики Миљковиќ.

фото: принтскрин/тв прва

Марија е под менторство на Александар Милиќ Мили, а за нејзината креација се погрижи дизајнерот Златко Јовановски.

Како Битолчанката ќе се претстави во следниот круг и каква модна комбинација ќе смисли, останува да почекаме.

Останати вести од Радио Милева