Радио Милева

Ова е ќерката на Аца Лукас од првиот брак која работи како шминкерка во „Гранд“ (фото)

Ова е ќерката на Аца Лукас од првиот брак која работи како шминкерка во „Гранд“ (фото)
instagram

Фолк пејачот Аца Лукас е татко на четири деца, што тој ги  доби од  три брака, колку што има зад себе.

Аца од првиот брак со Светлана Вуксановиќ го има синот Лазар и ќерка Миљана, од бракот со Наташа го има синот Андреј и ќерката Викторија, која му ја подари Соња Вуксановиќ.

TV PRVA / SCREENSHOT

Ќерката на Лукас Миљана,  не е љубител на медиумите и ретко се појавува во јавност, но таа направи неодамнешен преседан и се појави со нејзиниот познат татко во шоуто “Ексклузив”.

TV PRVA / SCREENSHOT

Друштво им правеше и  нејзината ќерка Миња, инаку првата внука што ја обожава.

FACEBOOK/MILJANA VUKSANOVIĆ / FACEBOOK

Миљана, иако има богат и славен татко, таа е независна и самостојна девојка, и веќе со години работи како шминкерка  во “Гранд”. Аца е горд што неговите деца не се како многу деца познатите кои живеат  на сметка на нивните родители.

Останати вести од Радио Милева