Радио Милева

Ова е екс-сопругата на Џеј од која се разведе, но никогаш не ја преболи (фото)

Ова е екс-сопругата на Џеј од која се разведе, но никогаш не ја преболи (фото)
фото:фејсбук/џеј рамадановски

Џеј Рамаданоски во 90-тите ја освојуваше публиката со своите балади и интерпретација, за што и денес се зборува дека е едно од „најискрените“ пеења на српската естрада.

Пејачот е искрен и многу отворен во своите интервјуа, така што кога зборува за својата екс- сопруга Нада, не се двоумеше да каже дека пати за неа.

Нада и Џеј беа во брак пред децении. Тој ги доби ќерките Марија и Ана со неа, а баш додека беше со Нада стана музичка везда.

Успесите на пејачот се случија после многу тешко детство.

Џеј не ни крие дека Нада го оставила поради алкохол и други жени, а аферите во тој момент беа посилни од нивната љубов. Тие се разведоа, но нивната приказна не заврши тогаш.

фото:фејсбук/џеј рамадановски

“И двајцата имаме одлична комуникација. Таа секогаш се грижеше за мене, јас внимавам на неа, но и таа за мене. Не работи, јас работев за неа целиот мој живот. Уште од мала”, рече Џеј пред неколку години.

После разводот од Нада, во неговиот живот се појавија нови љубови, но кога Џеј го разгледува неговиот љубовен живот, тој за својата поранешна сопруга вели:

“Нада е мојата најдобра жена на светот. Таа е мајка на моите деца. Таа е херој што толку многу трпи со мене”- вели пејачот и додава:

фото:инстаграм/принтскрин

“Кога се разведов од Нада, знаев дека ќе бидеме повторно заедно еден ден. Во нашиот случај, го следив правилото:” Никогаш не вели никогаш. “Се плашам дека осаменоста ќе ме убие, а Нада секогаш беше единствена која ме познава и разбира најдобро. Треба некој да се грижи за мене “.

Иако не го обновија бракот, Џеј и Нада никогаш не ставија точна на нивниот однос и близина, а веројатно и на љубовта.