Радио Милева

Ова е двојничката на Меган Маркл (фото)

Ова е двојничката на Меган Маркл (фото)
фото: цдм/профимедиа/инстаграм

Акеиша Ленд е мајка на две деца, а го привлече вниманието на јавноста поради нејзината сличност со војвотката од Сасекс, Меган Маркл, па истакна дека поради тоа голем број на луѓе ја стопираат на улица.

„Често ме споредуваат со неа, не само на улица. Кога шетам, одам во црква, во кино…Луѓето ме стопираат и ме прашуваат дали некој некогаш ми кажал дека изгледам како Меган, а тоа се почесто се случува во последно време откако имам рамна коса“ изјави Акeиша за странските медиуми.

Таа отворила „Инстаграм“ за најзината ќерка, но откако одлучи да се покаже и себе си на фотографијата, нејзиниот Инстаграм експлодирал  поради сличноста со  Меган Маркл.

Дури и нејзините блиски пријатели и роднини велат дека изгледа како Меган, но таа вели дека нема некоја огромна сличност.

„Мислам дека тоа е комплилмент бидејќи Меган е прекрасна“ изјави Акeиша.

Во продолжение погледнете неколку фотографи, па сами процените дали личи на Меган Маркл.

фото: инстаграм

фото: Инстаграм

Останати вести од Радио Милева