Радио Милева

Ова е чудо: Тијана Ајфон ја коментираше помалата ќерка на Јелена Карлеуша, а таа… (фото)

Ова е чудо: Тијана Ајфон ја коментираше помалата ќерка на Јелена Карлеуша, а таа… (фото)
фото:принтскрин инстаграм/јелена карлеуша/тица максимовиќ

Поради шарените јајца, Велигден е еден од омилените празници за децата.

Сепак, ова изминатите години не беше случај за помладата ќерка на Јелена Карлеуша, бидејќи секоја година плаче за Велигден затоа што никогаш не успева да победи во кршење јајца.

Но, Ника имаше среќа годинава, па успеа во кршењето, а тоа го забележаа медиумите.

Тијана Максимовиќ, позната како Тијана Ајфон, се шегуваше за сметката на Ника и за тоа сподели на својот Инстаграм:

– Ника Тошиќ конечно победи во кршење со јајца. Не знам за вас, но ќе спијам мирно. Наравоучение: Правдата е бавна, но достижна, пишува во објавата на Ајфон.


Чудно е што Карлеуша сè уште не одговорила на овој коментар на Тијана, па се претпоставува дека таа не ја следи старлетата, но сигурно е дека Тијана ќе го извлече подебелиот крај –кога тогаш.

Останати вести од Радио Милева