Радио Милева

Ова досега се нема случено во „Амиџи шоу“: Милица Павловиќ се појави точно на полноќ со специјално изненадување за Амиџиќ

Ова досега се нема случено во „Амиџи шоу“: Милица Павловиќ се појави точно на полноќ со специјално изненадување за Амиџиќ
фото: ата имагес

Пејачката Милица Павловиќ сношти направи општ хаос во емисијата „Амиџи шоу“.

Имено, пејачката беше највена како една од гостите, а таа никако да се појави.

Огнен бил известен дека Милица ќе доцни, но Павловиќ никако да се појави во студиото, а на водителот не му беше сеедно бидејќи мислеше дека пејачката ќе го извиси и нема да дојде.

Меѓутоа, точно во 12 часот, Милица во студиото се појави со роденденска торта и трубачи, а на Огнен му отпеја роденденска песна.

фото: ата имагес

Амиџиќ денес полни 45 години, а гестот на Милица го остави без зборови.

Гостите заедно со трубачите одлично се забавуваа во студиото.

Освен торта и трубачи, Павловиќ имаше и посебен подарок за водителот. Имено, станува збор за играчка автомобил бидејќи водителот  е колекционер на такви работи.

Како Павловиќ го изненади Амиџиќ погледнете во видеото подолу.

Останати вести од Радио Милева