Радио Милева

Ова беше студентската соба на принцот Хари во која има постер од позната холивудска актерка (фото)

Ова беше студентската соба на принцот Хари во која има постер од позната холивудска актерка (фото)

Принцот Хари пред неколку месеци се ожени со некогашната актерка, а сега принцеза Меган Маркел.

Во студентските денови, Хари изгледаше многу поразлично, а на социјалните мрежи се појави фотографија од неговата студентска соба.

Студентската просторија на Хари изгледа како и секоја соба на осумнаесет годишно момче, полна со ЦД плеер, постери, шолји и приватни фотографии.

Она што можеби ќе ви падне во очи е што Хари на ѕидот има постер од популарната актерка Хали Бери која сигурно му била идол на принцот.

Познатата актерка кога ја виде оваа фотографија одлучи да прокоментира, па на социјалните мрежи напиша: Во ред принц Хари, те гледам.

фото: твитер