Радио Милева

Отворено зборуваа за љубовта, па и за раскинувањето: Ова беше единствениот маж кој Цеца го покажа по Аркан (фото)

Отворено зборуваа за љубовта, па и за раскинувањето: Ова беше единствениот маж кој Цеца го покажа по Аркан (фото)
фото:цеца ражнатовиќ/инстаграм/принтскрин

Откако стана вдовица, познатата српска пејачка Цеца Ражнатовиќ се појави само со еден маж во јавност, претставувајќи го како нејзин емотивен партнер.

Поранешниот модел Владимир Цветковиќ- Цвеле и Светлана Ражнатовиќ беа во врска само шест месеци пред една деценија, но за тоа време тие излегоа заедно, се појавија на градски настани, престојуваа во вилата на Ражнатовиќ на Кипар, патуваа …

Иако нивната љубов не траеше, пејачката и манекенкенот секогаш зборуваа убаво и со почит едни за други.

фото: Дадо Ѓилас за Курир.рс

– Раскинавме поради непомирливи разлики во карактерите, но со договор и без грди зборови. Нам ни се случи она што им се случува на другите парови, така што нема ништо сензационалистичко во нашето раскинување. Ќе останеме пријатели, а јас ќе чувам само убави спомени од времето поминато со Владимир затоа што немаше други – рече Цеца по раскинувањето, додека тој истакна дека „Цеца не сака многу да се движи, па поголемиот дел од времето го поминува дома“.

 

View this post on Instagram

 

#batumi #georgia #vladimircvetkovic #dolphin #dolphinsmile #dolphineandpeople #cvele #dolphinarium🐬

A post shared by Vladimir Cvetkovic (@cvele_oko_sveta) on

Цвеле, која денес има 44 години, зад себе ја остави манекенска кариера и е посветен на водење клиника за трансплантација на коса.

По раскинувањето со Цеца, се шпекулираше дека тој е во врска со манекенката Тијана Стајчиќ, што тој жестоко го демантираше, а се знае дека подоцна беше во врска со многу помладата дизајнерка Миња Михајловиќ, а потоа и со докторката Тања Раденков, како што шпекулираат медиумите .

Останати вести од Радио Милева