Радио Милева

Откриена тајната на ќерката на Лени Кравиц: Зои се мажи, а ова е нејзиниот свршеник (фото)

Откриена тајната на ќерката на Лени Кравиц: Зои се мажи, а ова е нејзиниот свршеник (фото)

Големиот заводник, музичарот Лени Кравиц наскоро ќе стане дедо бидејќи неговата ќерка Зои (29) ќе заплови во брачните води.

Имено, Зои се досега од јавноста криеше дека во месец февруари годинава ја прифатила брачната понуда од својот сакан Карл Глусман кој ќе му стане зет на Лени.

 

View this post on Instagram

 

🍾 family night 🍾

A post shared by Zoë Kravitz (@zoeisabellakravitz) on


Предлогот за брак се случил на романтично патување во Париз, а како што открива Зои, била малку пијана кога се случил чинот.

Getty Images

– Бев облечена во маица и дури мислам дека бев малку пијана. Чувствував дека срцето на Карл лупа многу брзо. Всушност, бев загрижена за него, открива Зое за магазинот Rolling Stone.