Радио Милева

Откриена пораката која принцот Чарлс и ја испратил на Дијана ноќта пред венчавката

Откриена пораката која принцот Чарлс и ја испратил на Дијана ноќта пред венчавката

Принцот Чарлс неодамна го прослави својот 70 роденден, а јавноста се уште се интеренсира за детали од неговиот  приватниот живот.

Пени Јуниор, кралскиот биограф тврди дека ноќта пред свадбата принцот Чарлс испратил кратка порака на Дајана во кралскиот дворец, каде што таа се одмарала со нејзината сестра.

Иако знаел дека венчавката му е голема грешка, принцот пратил порака за поддршка за Дајана.

„Многу сум горд на тебе и утре те чекам кај олтарот. Погледни ги сите во очи и ќе ги воодушевиш“, напишал принцот  Чарлс.

Нивниот брак почнала да се распаѓа неколку дена по венчавката кога Дајана открила дека има врска со Камил.

Наводно,  Дајана сакале да ја откаже свадба, но било предоцна.

Останати вести од Радио Милева