Радио Милева

Откри детали од приватниот живот: Даниел Кајмакоски призна на колку години водел љубов за првпат

Откри детали од приватниот живот: Даниел Кајмакоски призна на колку години водел љубов за првпат

Македонскиот победник на „Х фактор“, Даниел Кајмакоски во февруари минатата година стана татко на своето прво дете.

Даниел и неговата сопруга Кристина го добија синот Давид, а отогаш Кајмакоски се повлече од музичката сцена и уживаше во улогата на родител.

На социјалните мрежи не објавува често фотографии од приватниот живот, но неколку пати досега истакна дека неговиот син е смислата на неговиот живот.

 

View this post on Instagram

 

Gric Gric 😏❤#love #fatherandson

A post shared by Daniel Kajmakoski (@daniel_kajmakoski) on

По музичката пауза, македонскиот музичар повторно се враќа на сцена. Имено, Даниел деновиве е во Белград каде заедно со неговиот бенд вежба за своите настапи и подготвува нови песни.

 

View this post on Instagram

 

Maybe i cannot hold your hand allways but i can hold your heart forever.. ❤ #pricelessmoments #fatherandson #truemeaningoflife

A post shared by Daniel Kajmakoski (@daniel_kajmakoski) on

Во телефонски разговор за „Ексклузив“,  Кајмакоски откри детали од својот приватен живот.

На прашањето кога првпат водел љубов, Кајмакоски одговори:

„На 16 или 17 години. Да, на 17 години“ откри пејачот.

Даниел истана и да не бил оженет со  Кристина немало да бира жена од естрада, дека неговата сопруга е вистинската.

Кајмакоски за „Нова година“ ќе пее во Будва, но најверојатно неговото семејство нема да биде со него.

 

View this post on Instagram

 

a gift from above.. thank you god ❤❤❤ #family #happy #truemeaningoflife

A post shared by Daniel Kajmakoski (@daniel_kajmakoski) on

Останати вести од Радио Милева