Радио Милева

Откажа уште еден концерт: Марија Шерифовиќ се огласи и откри зошто е принудена на таква одлука

Откажа уште еден концерт: Марија Шерифовиќ се огласи и откри зошто е принудена на таква одлука
FOTO: RAS SRBIJA

Единствениот српски победник на “Евровизија” и член на жирито на “Ѕвездите на Гранд”, Марија Шерифовиќ, имаше навистина лоша среќа оваа година.

По откажаниот концерт во Бања Лука, пејачката беше принудена да го откаже и концертот во Ужице.

FOTO: SCREENSHOT

– За жал, поради мојот бронхитис, мојот  концерт во Ужице е откажан – рече Марија во видео-разговор на социјалните мрежи, едвај зборувајќи, додека го привлекоа темните кругови  под нејзините очи.

Шерифовиќ, исто така, го откри новиот датум на концертот и вети дека ќе направи сè што може за да заздрави до тогаш.

FOTO: INSTAGRAM

Покрај тоа, членката на жирито на “Ѕвездите на Гранд”, исто така објави фотографија од хотелската соба во Копаоник, каде што може да се види дека е поврзана со инфузија.