Радио Милева

Откако го прележа вирусот српската пејачка открива дека се заразила со корона по прославата кај Цеца за раѓањето на внукот

Откако го прележа вирусот српската пејачка открива дека се заразила со корона по прославата кај Цеца за раѓањето на внукот
фото:марина викосвиќ/принтскрин/инстаграм

Марина Висковиќ за порталот „Пинк“ дека е била позитивна на коронавирусот.

Пејачката беше тестирана по прославата за раѓањето на внукот на Цеца Ражнатовиќ и роденденот на Миа Борисављевиќ, затоа што и на двете прослави беше во близок контакт со фризерот Стеван Радивојевиќ, која беше меѓу првите што откри дека е позитивен.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Marina Viskovic-VISCOZA✨ (@marina_viskovic_official) on

Марина ги следеше мерките што и се пропишани откако доби позитивни резултати, се чувствува добро и беше негативна на вирусот на повторениот тест.

“Да, јас бев позитивна на коронавирусот, но се чувствував добро, немав силни симптоми. По 10 дена, го повторив тестот и резултатот беше негативен, така што сега се чувствувам одлично и сè е добро”, рече таа. за Пинк.

Останати вести од Радио Милева